مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چرا باید هدف‌هایتان را از همه مخفی نگاه دارید؟

چرا باید هدف‌هایتان را از همه مخفی نگاه دارید؟

چرا باید هدف‌هایتان را از همه مخفی نگاه دارید؟

هر کدام از ما اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدتی در ذهن داریم که به فراخور روحیات و شخصیت‌هایمان طیف گسترده‌ای دارند: توفیق مالی، قبول شدن در یک امتحان دشوار، نوشتن یک کتاب، کم کردن وزن، فراهم کردن مقدمات یک سفر طولانی، ترک سیگار.


راه رسیدن به یک هدف، دشوار است و تعهدی طولانی‌مدت طلب می‌کند، در این صورت شاید منطقی باشد که هر یک ما هدف‌هایمان را برای دوستان علنی کنیم، تا بلکه با یادآوری آنها، انگیزه و تعهد ما بیشتر شود. اما آیا چنین چیزی واقعا درست است؟


بر اساس پژوهش‌ها، علنی کردن اهداف دقیقا اثر مخالفی دارد! و به اشتراک گذاشتن اهداف، به جای افزایش التزام و تعهد اشخاص، باعث کاهش آنها می‌شود.


اما چرا چنین می‌شود؟

یک توضیح احتمالی می‌تواند این باشد که با عمومی کردن یک هدف، ما به صورت کاذب این حس را پیدا می‌کنیم که قدمی در راه انجامش برداشته‌ایم.


به نظر می‌رسد که ما وقتی آرزوها و هدف‌های خود را با دیگران در میان می‌گذاریم، در درونمان در مورد آنها به صورت ناخودآگاه خیالبافی می‌کنیم و همین مسئله، توهم و حس و حال پیشرفت کاذبی به ما می‌دهد.


بنابراین اگر هدفی در سر دارید، مخفی‌اش کنید! چرا که اگر به راستی سودای رسیدن به چیزی را داشته باشید، لازم نیست که دیگران شما را به عملی کردن آن متعهد کنند!


برند باشید و مسعود

مسعود عباسی مقدم


جشنواره به مدرسه بر میگردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم -  تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده